2019.05.25 • Koncert Jazzowy – Triple Triangle Trio

przez | 1 maja 2019

Katarzyna Wojszczyk
– absolwentka klasy fletu prof. Zbigniewa Kamionki w krakowskiej Akademii Muzycznej, którą ukończyła z wyróżnieniem. Zwyciężczyni regionalnych i ogólnopolskich konkursów muzycznych, uczestniczka wielu krajowych i międzynarodowych kursów i szkoleń. W trakcie swojej edukacji współpracowała z Operą Krakowską, Filharmonią Krakowską oraz Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Obecnie, wciąż doskonaląc własny warsztat, uczy gry na flecie pokolenie przyszłych wirtuozów tego instrumentu.

Jakub Czekierda
– pianista, kameralista, pedagog, absolwent bytomskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej oraz katowickiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu profesora Zbigniewa Raubo.
Od roku 2017 wykładowca w Instytucie Sztuk Muzycznych w Cieszynie, od października 2019 r. na stanowisku asystenta, prowadzi zajęcia z fortepianu, improwizacji fortepianowej. W Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Żywcu, zatrudniony jako nauczyciel fortepianu i pianista-akompaniator w większości sekcji instrumentów.

Damian Drzymała
– absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, współpracownik NOSPR, Filharmonii Śląskiej, Aukso Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy oraz Orkiestry Muzyki Nowej. Gra na wszystkim, co po uderzeniu wydaje dźwięk (marimba, wibrafon, kotły, ksylofon, conga, steel drum), ale jeśli już musi się na coś zdecydować, najczęściej wybiera po prostu zestaw perkusyjny, żeby nie utrudniać życia konferansjerom licznych koncertów i festiwali, w których bierze udział. Na pozór jest spokojnym i ustatkowanym mężczyzną, jednak gdy tylko wchodzi na estradę, zamienia się w prawdziwe zwierzę sceniczne.

Bartłomiej Stuchlik

Kontrabasista, absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Współpracuje z Anną Jurksztowicz, Ireneuszem Dudkiem i zespołem Shakin’Dudi oraz Holeviaters.
Ceni sobie również współpracę z teatrami, m.in. Polską Sceną Teatru w Czeskim Cieszynie czy Teatrem Miejskim w Gliwicach.